Archivos

Programa de les Festes Alternatives

25/08/2013

SonyManu-peqe_optLes Festes Alternatives se celebraran aquest divendres, dissabte i diumenge. Actuaran El Son de la Chama (a la foto, el 30 d’agost), Lágrimas de Sangre (31 d’agost) i es faran diversos actes reivindicatius de la PAH i l’Assemblea Groga previstos pel diumenge 1, segons el que publiquen al seu blog. Aquestes festes les organitza l’Assemblea Popular de Gramenet (ARA), amb el lema de Creant Poder Popular, i s’emmarquen dins de la Coordinadora de Festes Majors Autogestionades.

  • Divendres 30 d’agost

Lloc: Plaça de l’Esglèsia Major – c/Mossèn Jaume Gordi amb c/Mossèn Camil Rossell
21h Pregó de les Festes Majors Alternatives

21.30h Inici del VI Correbars (7 consumicions i regal per 10€)

Recorregut: Paradeta d’Alerta Solidària (pl. de l’Església), Lokal Social Krida (c/Beethoven, 7), Bar Línea Uno (c/Sant Josep, 48), ACP Aramateix (c/Montserrat, 3-5), Bar Punt(i)Coma (c/Major, 5), Bar San Carlos Park (jardí de Can Sisteré), Festes Alternatives (c/Víctor Hugo)

Lloc: c/ Víctor Hugo

21h Sopar a la fresca

22h Havaneres amb Vela Llatina i rom cremat

24h Concerts: Marco Fonktana, El Son de la Chama i PD Franz Selector

  • Dissabte 31 d’agost

alternatives_optLloc: c/ Víctor Hugo

13h Cultura tradicional i popular: Bastoners de Santa Coloma

14h Paella Popular

18h Cultura tradicional i popular: exhibició dels Castellers de Santa Coloma

19h Xerrada “Els moviments antiimperialistes a l’Amèrica Llatina” a càrrec de Ferran Nieto

20.30h Passi de curts

22h Sopar a la fresca

22h Concerts: Martinny’s, Extracto de Lúpulo, Lágrimas de Sangre, PD Trabubu

  • Diumenge 1 de setembre 

Marató Groga de l’Assemblea Groga

11.30h Pedalada per l’educació pública «Qui no corre…roda!» – Inici a la Plaça del Rellotge

12.15h Arribada a l’espai de Festa Major Alternativa – Carrer Victor Hugo

12.30h Tallers infantils a càrrec de la FAMPAs i Xerrada de l’Assemblea Groga

13h Pintada de mural amb Sr. Plástiko i Milu

Lloc: c/ Víctor Hugo

14h Concurs de truites (s’han de portar a la 13h)

18h Ruta Turística de la PAHV Gramenet

21h Sopar a la fresca amb música de Pelögruesoul i lliurament de premis de la Gimcana Fotogràfica

22h Espectacle de foc amb Draconaires

23h Jam Session: Joni Fuentes (Los Barrankillos – Kapiche Clú), Charlie Cuevas (Lenacay – El Niño de la Hipoteca), Xavier Navarro (Mr Monk) i Franz Selector

1h Concert del grup Sra. Tomasa